FW-35-03-G-D-215-185
FW-35-03-G-D-215-185
Part Number
FW-35-03-G-D-215-185
Description
CONN HDR 70POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-35-03-G-D-215-185.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions70
    Length - Overall Pin0.400" (10.160mm)
    Length - Stack Height0.215" (5.461mm)
    Length - Post (Mating)0.185" (4.699mm)