FW-35-03-G-D-215-065
FW-35-03-G-D-215-065
Part Number
FW-35-03-G-D-215-065
Description
CONN HDR 70POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-35-03-G-D-215-065.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions70
    Length - Overall Pin0.280" (7.112mm)
    Length - Stack Height0.215" (5.461mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)