FW-35-03-G-D-163-065
FW-35-03-G-D-163-065
Part Number
FW-35-03-G-D-163-065
Description
CONN HDR 70POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-35-03-G-D-163-065.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions70
    Length - Overall Pin0.228" (5.791mm)
    Length - Stack Height0.163" (4.140mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)