FW-34-05-L-D-550-100
FW-34-05-L-D-550-100
Part Number
FW-34-05-L-D-550-100
Description
CONN HDR 68POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-34-05-L-D-550-100.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions68
    Length - Overall Pin0.650" (16.510mm)
    Length - Stack Height0.550" (13.970mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)