FW-34-05-L-D-545-130
FW-34-05-L-D-545-130
Part Number
FW-34-05-L-D-545-130
Description
CONN HDR 68POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-34-05-L-D-545-130.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions68
    Length - Overall Pin0.675" (17.145mm)
    Length - Stack Height0.545" (13.843mm)
    Length - Post (Mating)0.130" (3.302mm)