FW-34-05-L-D-535-120-A
FW-34-05-L-D-535-120-A
Part Number
FW-34-05-L-D-535-120-A
Description
CONN HDR 68POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-34-05-L-D-535-120-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions68
    Length - Overall Pin0.655" (16.637mm)
    Length - Stack Height0.535" (13.589mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)