FW-34-05-L-D-510-155
FW-34-05-L-D-510-155
Part Number
FW-34-05-L-D-510-155
Description
CONN HDR 68POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-34-05-L-D-510-155.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions68
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.510" (12.954mm)
    Length - Post (Mating)0.155" (3.937mm)