FW-34-05-L-D-440-140-A
FW-34-05-L-D-440-140-A
Part Number
FW-34-05-L-D-440-140-A
Description
CONN HDR 68POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-34-05-L-D-440-140-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions68
    Length - Overall Pin0.580" (14.732mm)
    Length - Stack Height0.440" (11.176mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)