FW-34-04-G-D-270-230
FW-34-04-G-D-270-230
Part Number
FW-34-04-G-D-270-230
Description
CONN HDR 68POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-34-04-G-D-270-230.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions68
    Length - Overall Pin0.590" (14.986mm)
    Length - Stack Height0.270" (6.858mm)
    Length - Post (Mating)0.230" (5.842mm)