FW-34-03-L-D-285-065
FW-34-03-L-D-285-065
Part Number
FW-34-03-L-D-285-065
Description
CONN HDR 68POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-34-03-L-D-285-065.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions68
    Length - Overall Pin0.350" (8.890mm)
    Length - Stack Height0.285" (7.239mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)