FW-34-03-G-D-315-065-A
FW-34-03-G-D-315-065-A
Part Number
FW-34-03-G-D-315-065-A
Description
CONN HDR 68POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-34-03-G-D-315-065-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions68
    Length - Overall Pin0.380" (9.652mm)
    Length - Stack Height0.315" (8.000mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)