FW-34-03-G-D-280-120
FW-34-03-G-D-280-120
Part Number
FW-34-03-G-D-280-120
Description
CONN HDR 68POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-34-03-G-D-280-120.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions68
    Length - Overall Pin0.400" (10.160mm)
    Length - Stack Height0.280" (7.112mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)