FW-33-05-L-D-399-140
FW-33-05-L-D-399-140
Part Number
FW-33-05-L-D-399-140
Description
CONN HDR 66POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-33-05-L-D-399-140.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions66
    Length - Overall Pin0.539" (13.691mm)
    Length - Stack Height0.399" (10.135mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)