FW-33-05-L-D-385-087
FW-33-05-L-D-385-087
Part Number
FW-33-05-L-D-385-087
Description
CONN HDR 66POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-33-05-L-D-385-087.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions66
    Length - Overall Pin0.472" (11.989mm)
    Length - Stack Height0.385" (9.779mm)
    Length - Post (Mating)0.087" (2.210mm)