FW-33-05-L-D-320-100
FW-33-05-L-D-320-100
Part Number
FW-33-05-L-D-320-100
Description
CONN HDR 66POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-33-05-L-D-320-100.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions66
    Length - Overall Pin0.420" (10.668mm)
    Length - Stack Height0.320" (8.128mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)