FW-33-03-L-D-233-075-ES-A
FW-33-03-L-D-233-075-ES-A
Part Number
FW-33-03-L-D-233-075-ES-A
Description
CONN HDR 66POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-33-03-L-D-233-075-ES-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions66
    Length - Overall Pin0.308" (7.823mm)
    Length - Stack Height0.233" (5.918mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)