FW-32-05-L-D-390-220-P
FW-32-05-L-D-390-220-P
Part Number
FW-32-05-L-D-390-220-P
Description
CONN HDR 64POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-32-05-L-D-390-220-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions64
    Length - Overall Pin0.610" (15.494mm)
    Length - Stack Height0.390" (9.906mm)
    Length - Post (Mating)0.220" (5.588mm)