FW-32-05-L-D-260-158-A-P
FW-32-05-L-D-260-158-A-P
Part Number
FW-32-05-L-D-260-158-A-P
Description
CONN HDR 64POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-32-05-L-D-260-158-A-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions64
    Length - Overall Pin0.418" (10.617mm)
    Length - Stack Height0.260" (6.604mm)
    Length - Post (Mating)0.158" (4.013mm)