FW-32-05-G-D-250-185-P
FW-32-05-G-D-250-185-P
Part Number
FW-32-05-G-D-250-185-P
Description
CONN HDR 64POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-32-05-G-D-250-185-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions64
    Length - Overall Pin0.435" (11.049mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.185" (4.699mm)