FW-32-04-G-D-437-182
FW-32-04-G-D-437-182
Part Number
FW-32-04-G-D-437-182
Description
CONN HDR 64POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-32-04-G-D-437-182.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions64
    Length - Overall Pin0.709" (18.009mm)
    Length - Stack Height0.437" (11.100mm)
    Length - Post (Mating)0.182" (4.623mm)