FW-32-04-G-D-395-160
FW-32-04-G-D-395-160
Part Number
FW-32-04-G-D-395-160
Description
CONN HDR 64POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-32-04-G-D-395-160.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions64
    Length - Overall Pin0.645" (16.383mm)
    Length - Stack Height0.395" (10.033mm)
    Length - Post (Mating)0.160" (4.064mm)