FW-32-03-L-D-100-150-P
FW-32-03-L-D-100-150-P
Part Number
FW-32-03-L-D-100-150-P
Description
CONN HDR 64POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-32-03-L-D-100-150-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions64
    Length - Overall Pin0.250" (6.350mm)
    Length - Stack Height0.100" (2.540mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)