FW-32-03-G-D-298-075
FW-32-03-G-D-298-075
Part Number
FW-32-03-G-D-298-075
Description
CONN HDR 64POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-32-03-G-D-298-075.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions64
    Length - Overall Pin0.373" (9.474mm)
    Length - Stack Height0.298" (7.569mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)