FW-32-03-G-D-295-084
FW-32-03-G-D-295-084
Part Number
FW-32-03-G-D-295-084
Description
CONN HDR 64POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-32-03-G-D-295-084.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions64
    Length - Overall Pin0.379" (9.627mm)
    Length - Stack Height0.295" (7.493mm)
    Length - Post (Mating)0.084" (2.134mm)