FW-32-03-G-D-250-130
FW-32-03-G-D-250-130
Part Number
FW-32-03-G-D-250-130
Description
CONN HDR 64POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-32-03-G-D-250-130.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions64
    Length - Overall Pin0.380" (9.652mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.130" (3.302mm)