FW-32-03-G-D-085-197
FW-32-03-G-D-085-197
Part Number
FW-32-03-G-D-085-197
Description
CONN HDR 64POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-32-03-G-D-085-197.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions64
    Length - Overall Pin0.282" (7.163mm)
    Length - Stack Height0.085" (2.159mm)
    Length - Post (Mating)0.197" (5.004mm)