FW-32-02-G-D-394-331
FW-32-02-G-D-394-331
Part Number
FW-32-02-G-D-394-331
Description
CONN HDR 64POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-32-02-G-D-394-331.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.075" (1.905mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions64
    Length - Overall Pin0.800" (20.320mm)
    Length - Stack Height0.394" (10.008mm)
    Length - Post (Mating)0.331" (8.407mm)