FW-30-05-L-D-530-145-A-P
FW-30-05-L-D-530-145-A-P
Part Number
FW-30-05-L-D-530-145-A-P
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-05-L-D-530-145-A-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.675" (17.145mm)
    Length - Stack Height0.530" (13.462mm)
    Length - Post (Mating)0.145" (3.683mm)