FW-30-05-L-D-437-238-A-P
FW-30-05-L-D-437-238-A-P
Part Number
FW-30-05-L-D-437-238-A-P
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-05-L-D-437-238-A-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.675" (17.145mm)
    Length - Stack Height0.437" (11.100mm)
    Length - Post (Mating)0.238" (6.045mm)