FW-30-05-L-D-380-080-A-P
FW-30-05-L-D-380-080-A-P
Part Number
FW-30-05-L-D-380-080-A-P
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-05-L-D-380-080-A-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.460" (11.684mm)
    Length - Stack Height0.380" (9.652mm)
    Length - Post (Mating)0.080" (2.032mm)