FW-30-05-L-D-350-075-ES-A
FW-30-05-L-D-350-075-ES-A
Part Number
FW-30-05-L-D-350-075-ES-A
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-05-L-D-350-075-ES-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.425" (10.800mm)
    Length - Stack Height0.350" (8.890mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)