FW-30-05-G-D-446-172-A
FW-30-05-G-D-446-172-A
Part Number
FW-30-05-G-D-446-172-A
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-05-G-D-446-172-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.618" (15.697mm)
    Length - Stack Height0.446" (11.328mm)
    Length - Post (Mating)0.172" (4.369mm)