FW-30-05-G-D-445-090-A-P
FW-30-05-G-D-445-090-A-P
Part Number
FW-30-05-G-D-445-090-A-P
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-05-G-D-445-090-A-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.535" (13.589mm)
    Length - Stack Height0.445" (11.303mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)