FW-30-05-G-D-440-150-A
FW-30-05-G-D-440-150-A
Part Number
FW-30-05-G-D-440-150-A
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-05-G-D-440-150-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.590" (14.986mm)
    Length - Stack Height0.440" (11.176mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)