FW-30-05-G-D-384-172-A
FW-30-05-G-D-384-172-A
Part Number
FW-30-05-G-D-384-172-A
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-05-G-D-384-172-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.556" (14.122mm)
    Length - Stack Height0.384" (9.754mm)
    Length - Post (Mating)0.172" (4.369mm)