FW-30-05-G-D-375-155-A
FW-30-05-G-D-375-155-A
Part Number
FW-30-05-G-D-375-155-A
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-05-G-D-375-155-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.530" (13.462mm)
    Length - Stack Height0.375" (9.525mm)
    Length - Post (Mating)0.155" (3.937mm)