FW-30-05-G-D-340-130-A
FW-30-05-G-D-340-130-A
Part Number
FW-30-05-G-D-340-130-A
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-05-G-D-340-130-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.470" (11.938mm)
    Length - Stack Height0.340" (8.636mm)
    Length - Post (Mating)0.130" (3.302mm)