FW-30-05-G-D-314-157-A-P
FW-30-05-G-D-314-157-A-P
Part Number
FW-30-05-G-D-314-157-A-P
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-05-G-D-314-157-A-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.471" (11.963mm)
    Length - Stack Height0.314" (7.976mm)
    Length - Post (Mating)0.157" (3.988mm)