FW-30-04-G-D-215-075-ES
FW-30-04-G-D-215-075-ES
Part Number
FW-30-04-G-D-215-075-ES
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-30-04-G-D-215-075-ES.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.380" (9.652mm)
    Length - Stack Height0.215" (5.461mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)