FW-30-03-L-D-295-075-EP-A
FW-30-03-L-D-295-075-EP-A
Part Number
FW-30-03-L-D-295-075-EP-A
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-03-L-D-295-075-EP-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.370" (9.400mm)
    Length - Stack Height0.295" (7.493mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)