FW-30-03-L-D-250-065-ES-A
FW-30-03-L-D-250-065-ES-A
Part Number
FW-30-03-L-D-250-065-ES-A
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-03-L-D-250-065-ES-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.315" (8.000mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)