FW-30-03-L-D-218-075-ES
FW-30-03-L-D-218-075-ES
Part Number
FW-30-03-L-D-218-075-ES
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-03-L-D-218-075-ES.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.293" (7.442mm)
    Length - Stack Height0.218" (5.537mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)