FW-30-03-G-D-310-065-A-P
FW-30-03-G-D-310-065-A-P
Part Number
FW-30-03-G-D-310-065-A-P
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-03-G-D-310-065-A-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.375" (9.525mm)
    Length - Stack Height0.310" (7.874mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)