FW-30-03-G-D-287-065-EP-A
FW-30-03-G-D-287-065-EP-A
Part Number
FW-30-03-G-D-287-065-EP-A
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-03-G-D-287-065-EP-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.352" (8.941mm)
    Length - Stack Height0.287" (7.290mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)