FW-30-03-G-D-275-070
FW-30-03-G-D-275-070
Part Number
FW-30-03-G-D-275-070
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-03-G-D-275-070.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.345" (8.763mm)
    Length - Stack Height0.275" (6.985mm)
    Length - Post (Mating)0.070" (1.778mm)