FW-30-03-G-D-240-140
FW-30-03-G-D-240-140
Part Number
FW-30-03-G-D-240-140
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-03-G-D-240-140.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.380" (9.652mm)
    Length - Stack Height0.240" (6.096mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)