FW-30-03-G-D-225-065-P
FW-30-03-G-D-225-065-P
Part Number
FW-30-03-G-D-225-065-P
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-03-G-D-225-065-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.290" (7.366mm)
    Length - Stack Height0.225" (5.715mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)