FW-30-03-G-D-220-140
FW-30-03-G-D-220-140
Part Number
FW-30-03-G-D-220-140
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-03-G-D-220-140.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.360" (9.144mm)
    Length - Stack Height0.220" (5.588mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)