FW-30-03-G-D-215-090
FW-30-03-G-D-215-090
Part Number
FW-30-03-G-D-215-090
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-30-03-G-D-215-090.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions60
    Length - Overall Pin0.305" (7.747mm)
    Length - Stack Height0.215" (5.461mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)