FW-29-05-G-D-510-160
FW-29-05-G-D-510-160
Part Number
FW-29-05-G-D-510-160
Description
CONN HDR 58POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-29-05-G-D-510-160.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions58
    Length - Overall Pin0.670" (17.018mm)
    Length - Stack Height0.510" (12.954mm)
    Length - Post (Mating)0.160" (4.064mm)